Pasirinkite savo šalįPasirinkite savo šalį
Lietuva - Namams

Investicijos į kokybę - gamyba be ftalatų

2014 m. „Tarkett“ priėmė sprendimą savo vinilo grindų dangų produkcijai Europoje naudoti plastifikatorius be ftalatų.

Kadangi „Tarkett“ uoliai siekia didesnio tvarumo ir ekologinių inovacijų, šie naujieji gaminiai be ftalatų¹ yra suprojektuoti taip, kad gerintų aplinką ir oro kokybę patalpose. „Tarkett“ pasirinkti plastifikatoriai be ftalatų yra patvirtinti naudoti maistui skirtoms talpykloms ir gali būti naudojami žaislams, kuriuos vaikai gali dėti į burną.

„Mūsų ekologinių inovacijų programa ir tvarumo siekis skirti tiekti mūsų klientams pačius geriausius gaminius. Mūsų tikslas – siūlyti patogesnę, sveikesnę ir žmonėms priimtinesnę aplinką patalpose, nebloginant eksploatacinių savybių ir dizaino“, aiškina „Tarkett“ grupės mokslinių tyrimų, inovacijų ir aplinkos vykdomoji viceprezidentė Anne-Christine Ayed.

„Šios naujosios atsparių grindų dangos gaminių kartos atsiradimas yra naujas žingsnis „Tarkett“ kelyje į aplinkos tvarumą ir bus paskata pramonei sekti įkandin ateinančiais metais.“

Mūsų tvarumo ir ekologinių inovacijų siekis

Šis sprendimas dera su mūsų ilgalaikiu tvarumo ir ekologinių inovacijų siekiu, kad galėtume pasiūlyti patogesnes, sveikesnes ir žmonėms parankias patalpų erdves, nemažinant funkcionalumo ir neskurdinant dizaino.

Mes reguliariai įvertiname savo naudojamas medžiagas, kad pritaikytume geriausias rinkoje esamas technologijas. Nuo 2011 m. taikome grįžtamojo ciklo principus bendradarbiaudami su Vokietijos aplinkos apsaugos ir paskatinimo agentūra (EPEA), kuri padeda mums ekologiškai projektuoti gaminius ir tapti „uždarojo ciklo“ bendrove. Siekiama įvertinti ir parinkti tokias medžiagas, kurios palankios žmonėms bei aplinkai ir kurias, gaminius baigus naudoti, būtų galima perdirbti ir pakartotinai panaudoti kaip technines ar biologines žaliavas.

Per aktyvias pramonines ir akademines partnerystes trokštame nuolat tobulinti savo gaminių sudėtį ir jų poveikį sveikatai ir aplinkai kiekvienu jų naudojimo ciklo etapu.

Papildoma informacija

1) Amerikos astmos ir alergijos fondas (AAFA) pripažįsta „Tarkett“ indėlį į sveikesnę aplinką patalpose, suteikdamas sertifikatą „asthma & allergy friendly certification™“ kai kurioms vinilinių grindų dangų kategorijoms, kuriose taip pat naudojami plastifikatoriai be ftalatų (t. y. „FiberFloor“ ir „iQ Natural“).

2) Europoje „Tarkett“ gamykla Švedijoje pradėjo gaminti vinilinės grindų dangos gaminius be ftalatų 2011 m., likusios keturios gamyklos (Prancūzijoje, Liuksemburge, Vokietijoje ir JK) pradės gaminti visas gyvenamosioms patalpoms skirtos vinilinės grindų dangos be ftalatų kategorijas² nuo 2014 m. sausio mėn., o visų profesionalių grindų dangų kategorijas – nuo 2014 m. vidurio. Šiaurės Amerikoje šią gamybą pradėta diegti 2010 m. Kai kuriuose gaminiuose dar gali likti šiek tiek ftalatų iš ankstesnių produkcijos likučių arba prieš vartojimą arba po vartojimo perdirbtų medžiagų.

3) „Tarkett“ tapo pramonės lakiųjų organinių junginių (LOJ) emisijų sumažinimo etalonu – jos nuo 10 iki 100 kartų mažesnės už griežčiausius pasaulinius standartus – ir užtikrina sveikesnį orą patalpose. Visų Europoje gaminamų „Tarkett“ vinilinių ir linoleumo gaminių LOJ emisijos yra mažesnės kaip 10–100 µg/m3 (po 28 dienų).

4) Nuo 2011 m. „Tarkett“ taiko grįžtamojo ciklo principus bendradarbiaudama su Vokietijos aplinkos apsaugos ir paskatinimo agentūra (EPEA), kuri padeda Grupei ekologiškai projektuoti gaminius ir tapti „uždarojo ciklo“ bendrove. Siekiama įvertinti ir parinkti tokias medžiagas, kurios palankios žmonėms bei aplinkai ir kurias, gaminius baigus naudoti, būtų galima perdirbti ir pakartotinai panaudoti kaip technines ar biologines žaliavas. Taikydama grįžtamojo ciklo metodiką kiekvienu gaminio gyvavimo ciklo etapu „Tarkett“ siekia pakartotinai panaudoti medžiagas kelis kartus, nesumažinant kokybės ar vertės klientams, taip prisidėdama prie išteklių išeikvojimo ir atliekų mažinimo, kartu didindama žmonių gerovę.

1 – išskyrus perdirbtas medžiagas.
2 – išskyrus vieną kolekciją, kuri sudaro maždaug 2 % Europos produkcijos.