Pasirinkite savo šalįPasirinkite savo šalį
Lietuva - Namams

Pakloti „Tarkett“ grindis

„Tarkett“ gaminių ir technologijų dėka naujas grindis pakloti tapo paprasčiau nei be kada. Yra keli paprasti būdai užtikrinti, kad rezultatas būtų kuo geresnis.

Skirkite pakankamai laiko
Pakloti naujas grindis dar niekada nebuvo taip paprasta, ar jos būtų parketo, laminato ar vinilinės grindys. Visos mūsų grindys suprojektuotos taip, kad būtų lengva įrengti, tačiau, kaip ir visuose darbuose, reikia skirti tam tikrą laiką, jei norima gero rezultato. Vos daugiau sugaišus pasiruošimui ir pačiam darbui jis tikrai teiks malonumą ir nekels rūpesčių.

Kontrolinis sąrašas prieš pradedant

  • Ar erdvė stačiakampė ar kvadratinė, ar tai koridorius ar vestibiulis? Nuspręskite, kuria kryptimi klosite grindis.
  • Ar turite pakankamą kiekį grindų reikiamam plotui padengti?
  • Ar turite atsargos dėl kraštuose ir kampuose išsimetančių likučių?
  • Pasirūpinkite, kad būtų normali temperatūra ir drėgnumas (paprastai – 18° C ir 40 %–70 % santykinis drėgnis). Šie parametrai ypač aktualūs parketui (30 %–60 % santykinis drėgnis).
  • Pasirūpinkite, kad juodgrindės būtų švarios ir sausos.
  • Prieš klodami, grindis neatplėštose dėžėse 24–48 valandas palaikykite toje patalpoje, kad jos prisitaikytų prie aplinkos sąlygų.
  • Mūsų grindims įrengti jums nereikia jokių įmantrių įrankių, tačiau vinilinei dangai prireiks aštraus peilio, o parketui ir laminatui – pjūklo.

Pasirengimas
Ar klotumėte vinilinę dangą, laminatą ar parketą, juodgrindės turi būti lygios, tvirtos ir sausos. Stropiai nuvalykite paviršių dulkių siurbliu, kad jis būtų visiškai švarus ir neliktų jokių nešvarumų.

Laminatą ir parketą galima kloti ant:

Betono – jeigu betonuota neseniai, jis turi džiūti ne trumpiau kaip 90 dienų. Reikia naudoti drėgmės izoliaciją ir galbūt garso izoliavimo paklotą arba abejomis savybėmis pasižymintį produktą.

Medienos – ji turi būti tinkamai išvėdinta, o laisvos lentos prikaltos ar prisuktos, kad nejudėtų. Neklokite drėgmės izoliacijos.

Kiliminės dangos – ji gali būti tik trumpaplaukė ir priklijuota tiesiogiai ant medinių juodgrindžių. Nenaudokite pakloto.

Plytelių - tik vieno sluoksnio ir be jokių atsiklijavusių plytelių, įskilimų ar kitų pažeidimų.

Vinilines grindis galima kloti ant:
Bet kokio paviršiaus, tačiau būtina pasirūpinti šiais dalykais:

Stropiai išvalykite - pašalinkite visus dažų, alyvos, vaško, lako ar tirpiklių likučius.

Išlyginkite - pašalinkite ar nušlifuokite visus guzus ar iškilimus, pvz., vinių galvutes ar paviršiaus nelygumus.

Sutaisykite - patikrinkite, ar nėra skylių ar plyšių ir užtaisykite juos. Jei naudojate kokį nors užpildą, prieš klodami grindis, leiskite jam visiškai išdžiūti.

Tiesios linijos išlaikymas
Kokia kryptimi beklotumėte grindis, kad jos atrodytų įrengtos profesionaliai, per visą plotą neturi būti jokių išlenktų ar pakreiptų lentų ar lakštų. Pasirūpinkite, kad pirmoji eilė nuo sienos iki sienos būtų visiškai tiesi (kad būtų lengviau, galite pieštuku nubrėžti liniją) ir vėliau nuolat tikrinkite.

Nepamirškite tarpo
Kaip ir visi natūralūs produktai, laminato ir parketo grindys plečiasi ir traukiasi dėl temperatūros ir drėgmės poveikio. Svarbu palei visą patalpos perimetrą palikti „plėtimosi tarpą“, kad grindys turėtų, kur judėti. Tai reiškia, kad pirmąją lentų eilę turite pradėti kloti palike bent 8–10 mm tarpą nuo sienos. Šį tarpą paprastai uždengia grindjuostės ar jungiamosios juostos.

Pasiruošt, dėmesio, marš!

Laminatas
„T-Lock“ ir naujosios „2-Lock“ sistemų dėka labai lengva kloti mūsų laminato grindis, ypač su „2-Lock“, kuri paspartina procesą labiau nei kada nors anksčiau. Dalys tiesiog susikabina tarpusavyje – nereikia jokių klijų, vinių ar specialių įrankių. Patikrinkite, kiek eilių jums prireiks – galite tiesiog laisvai sudėti lentas skersai kambario – ir pasirūpinkite, kad paskutinė eilė nebūtų per siaura, kad būtų galima nesunkiai atpjauti (ne siauresnė kaip 50 mm). Jeigu ji siauresnė, pasiaurinkite pirmąją eilę, kad atitinkamai galėtumėte paplatinti paskutiniąją. Taip grindys bus tvirtesnės ir geriau atrodys.

Parketas
Mūsų parketas būna trejopų fiksavimo sistemų: „Ultraloc“, „T-lock“ ir naujosios „2-Lock“. Šiomis sistemomis lentos tvirtai sukabinamos, kad tiksliai priglustų ir neliktų tarpų ar nelygių kraštų. Be to, jas labai greita ir paprasta naudoti – ypač „2-Lock“, kuri paspartina procesą labiau nei kada nors anksčiau. Patikrinkite, kiek eilių jums prireiks – galite tiesiog laisvai sudėti lentas skersai kambario – ir pasirūpinkite, kad paskutinė eilė nebūtų per siaura, kad būtų galima nesunkiai atpjauti (ne siauresnė kaip 50 mm). Jeigu ji siauresnė, pasiaurinkite pirmąją eilę, kad atitinkamai galėtumėte paplatinti paskutiniąją. Taip grindys bus tvirtesnės ir geriau atrodys.

Kaip geriausia panaudoti parketo ar laminato lentas

Lentos gali būti klojamos kuria tik norite kryptimi, tačiau geriausiai jų išvaizdą ir funkcionalumą panaudosite, jei klosite jas:

  • Stačiakampėse patalpose ir koridoriuose – išilgai
  • Kvadratinėse patalpose – šviesos kritimo kryptimi.

Vinilinės grindys
Galite rinktis iš skirtingų vinilinių grindų asortimento: nuo mūsų naujoviškų „Floor in a box“ ir „Starfloor“ gaminių kategorijų iki tradiciškesnių ritininių formatų.
„Floor in a box“ ir „Starfloor“ turi lipnią nugarinę dangą ir jas galima tiesiog pakloti norimoje vietoje ir aštriu peiliu apipjauti pagal sienų vingius. Abiejų rūšių dangos padėtį galite koreguoti tol, kol ji idealiai tiks.

Su mūsų revoliuciniais purškiamaisiais klijais „TarkoSpray“ lygiai taip pat lengva kloti kitų tipų vinilines grindis. Tiesiog užpukškite klijų tiesiai ant grindų ir išvyniokite ant jų vinilinę dangą. Kaip ir lipniuosius gaminius, galite koreguoti dangą tol, kol ji idealiai tiks.

Instrukcijos pateikiamos
Su visais savo gaminiais pateikiame išsamias instrukcijas. Be to, daugiau informacijos galite atsisiųsti iš kiekvieno gaminio puslapio arba mūsų dokumentų centro..