Pasirinkite savo šalįPasirinkite savo šalį
Lietuva - Namams

Išsirinkti grindis

Rinktis naujas grindis labai įdomu, tačiau tai šiek tiek glumina.  Yra tiek daug grindų tipų ir tiek daug dizainų, tiek daug visko reikia įvertinti. Turbūt jau turite tam tikrų idėjų apie pageidaujamą stilių, tačiau toliau pateikti paprasti patarimai padės užtikrinti, kad tikrai įsigytumėte tas grindis, kurių norite ir kurių jums reikia.

Atsisakykite išankstinio nusistatymo
Galbūt nusprendėte, kad tiks tik parketas.  Kad laminatą lengviau prižiūrėti.  Arba kad vinilinės dangos yra praktiškesnės. Tačiau, kai pamatote didžiulį apipavidalinimų ir stilių asortimentą, suvokiate, kokios beribės yra galimybės. Visoms mūsų grindims pritaikyta naujausia paviršiaus apdorojimo technologija, užtikrinanti, kad jos būtų nuostabios, lengvai valomos ir atsparios.  Taigi, atsisakykite išankstinės nuomonės ir būkite pasirengę priimti naujas idėjas.

Biudžetas
Išmatuokite kambarį ar plotą, kurį norite padengti ir nuspręskite, kiek galite sau leisti išlaidų. Būtinai skirkite nedidelę biudžeto dalį papildomiems reikmenims ir priedams, pvz., drėgmės izoliacijai, garso izoliavimo paklotui arba grindjuostėms ir transportui, jei norite, kad prekės būtų pristatytos į namus.
Pasižiūrėkite į esamą paviršių ir nuspręskite, ar galite kloti grindis ant jo, ar jį reikės tvarkyti – tokiu atveju įskaičiuokite atitinkamas išlaidas.

Kokios juodgrindės?
Grindys gali būti įrengtos ant labai įvairių paviršių:

  • Betonas, plytelės, akmuo ir marmuras – vinilinės dangos, laminatas, parketas
  • Medinės grindys – vinilinės dangos, laminatas, parketas
  • Trumpaplaukė kiliminė danga – vinilinės dangos, laminatas, parketas
  • Reljefinė vinilo danga – laminatas ir parketas, tačiau turi būti pašalinta arba uždengta klojant vinilinę dangą
  • Ilgaplaukė kiliminė danga – turi būti nuimta klojant bet kokią naują grindų dangą

Kokios grindys kokiame kambaryje
Visos mūsų grindys pagamintos taikant naujausią technologiją, užtikrinančią patogumą, išvaizdą ir geriausią funkcionalumą. Tačiau skirtingiems kambariams keliami saviti reikalavimai, į kuriuos jums reikėtų atsižvelgti renkantis.

Prieškambaris ir vestibiulis - Ateinantys ir išeinantys žmonės į namus atneša purvą ir drėgmę, todėl šioje vietoje grindims keliami ypatingi reikalavimai. Pasirinkite kietą paviršių, kuris gali atlaikyti vidutinį drėgnumą ir kurį lengva valyti.

Biuras – Jeigu svarbiausia biure palaikyti susikaupimui būtiną tylą ir patogumą, reikėtų rinktis geromis garso izoliavimo savybėmis pasižyminčias grindis. Greičiausiai norėsite tvirto paviršiaus, kurį sunku apgadinti biuro baldais ir intensyviu vaikščiojimu, jei tikitės daug lankytojų. Jei naudojate daug elektros įrangos, protinga būtų investuoti į antistatinių savybių turinčias grindis.

Virtuvė – Kaip stropiai begamintumėte maistą, niekaip neišvengsite išsipylusių skysčių ar nukritusio maisto. Pasirinkite grindis, kurios ne tik atsparios dėmėms ir vaikščiojimui, bet ir gali atlaikyti nedidelę drėgmę ir dažną valymą.

Vonia – Dėl vandens vonia yra komplikuota patalpa ir būtinai turite išsirinkti vandeniui atsparias grindis. Be to, saugos sumetimais turite pasirūpinti, kad grindys nebūtų slidžios, kai sušlampa, ir būtų lengvai valomos.

Miegamasis – Jūsų miegamasis dažnai yra labai asmeninė erdvė, todėl ieškosite pasirinkimo iš didelio dekoratyvinių apipavidalinimų asortimento. Nepamirškite, kad išvaizda tėra visumos dalis ir kad būtina pasirūpinti grindų patogumu ir šiluma basoms kojoms.

Vaikų miegamasis ir žaidimų kambarys – Vaikų kambariai dažnai turi tikti daugybei įvairių žaidimų ir miegui. Aktyvių mažylių poreikiams jums prireiks tvirtų, praktiškų grindų, kurios būtų patogios, bet ir lengvai prižiūrimos bei valomos, o kartu ir nekeltų triukšmo.

Svetainė – Tai dažnai būna namų centras, kuriam reikia universalių grindų, kurios atspindėtų jūsų stilių, bet ir susidorotų su įvairios veiklos iššūkiais. Tvirtas, lengvai valomas ir prižiūrimas paviršius sutaupys laiko, kurį skiriate savo svetainei sutvarkyti.
 

Grindinis šildymas
Jeigu jau turite arba ketinate įsirengti grindinio šildymo sistemą, turite išsirinkti jos gamintojo reikalavimus atitinkančias grindis. Savireguliacinės grindinio šildymo sistemos tinka daugeliui mūsų vinilinių grindų, laminatui ir parketui. Vis dėlto grindiniam šildymui netinka klevo ir buko grindys, kadangi, joms per daug išdžiūvus, dėl jų natūralios struktūros gali atsirasti įtrūkių ir plyšių. Prieš pirkdami turėtumėte pasitarti su specialistu.

Įgūdžiai
Dar niekada nebuvo taip lengva įrengti grindis, nes atsirado naujų gaminių, dėl kurių nebereikia sudėtingų technologijų. Visos mūsų parketo ir laminato grindys klojamos naudojant sujungimo be klijų sistemą – lentos tiesiog susikabina tarpusavyje. Tai daryti labai lengva, o jei klojama neklijuojant prie juodgrindžių – grindis galima išardyti jų neapgadinant ir sukloti iš naujo.

Kalbant apie vinilines grindis, lipniosios „Floor in a box“ ir „Starfloor“ gali tapti puikia pirmąja užduotimi – jas gali lengvai įrengti vienas žmogus. Dabar turime naujus purškiamuosius klijus „TarkoSpray“, su kuriais greitai ir lengvai paklojamos bet kokios vinilinės grindys. Tiesiog užpurškiate ir klojate bei dar kelias valandas po to galite keisti padėtį.

Prie visų mūsų gaminių pridedamo išsamios įrengimo instrukcijos.

Dėvėjimasis
Niekas nenori nuolat jaudintis dėl dėmių ir valymo. Pasirinkdami konkrečiai vietai tinkamas grindis sutaupysite valymo ir bendrosios priežiūros laiko. Be to, turite išsirinkti grindis su pačia geriausia paviršiaus apsauga. „Tarkett“ taiko geriausią rinkoje paviršiaus apdorojimo technologiją, apsaugančią vinilines grindis, laminatą ir parketą nuo įbrėžimų, nešvarumų, išblukimo ir drėgmės.

Aplinka
„Tarkett“ yra savaime aiškus pasirinkimas, jei norite grindų, kurios pagamintos pagal aukščiausius tvarumo standartus ir naudojant visas galimas natūralias ir atsinaujinančias medžiagas. Daugiau informacijos apie mūsų tvarumo nuostatas rasite apsilankę mūsų tvarumo puslapyje.

Pabaigai
Mes pateikiame visų mūsų gaminių išsamias technines specifikacijas, o papildomos informacijos galite rasti šioje svetainėje.